Щодо початку судового рогляду позову Київської патріархії УПЦ КП до Міністерства культури України

27 серпня 2019 року, о 10:30 відбулося підготовче засідання Окружного адміністративного суду міста Києва за позовом Київської патріархії УПЦ КП до Міністерства культури України щодо скасування чинності Статутів УПЦ КП та Київської патріархії.

В ході засідання, в якості третьої особи на стороні відповідача, було залучено адвокатів Київської митрополії Православної Церкви України. Аргументування такої дії було досить дивним. Нібито існує загроза порушення прав зазначеного релігійного об’єднання.

Повідомляємо наступне. Українська Православна Церква Київського Патріархату не ставить під сумнів право на існування будь-якої конфесії чи релігійного об’єднання, яке у своїй діяльності дотримується Закону і не порушує його.

Ми прагнемо скасування наказу Міністерства культури України від 30.01.2019 року №54, виключно в тій його частині, якою було скасовано чинність Статутів УПЦ КП та Київської патріархії УПЦ КП.

Також, ліквідаційна комісія Київської патріархії УПЦ КП, яка була сформована рішенням Священного Синоду ПЦУ, направила в суд свого адвоката, який, нібито, представляє інтереси Київської патріархії УПЦ КП.

Вкотре підкреслюємо. Намагання однієї юридичної особи (Київської митрополії ПЦУ) ліквідувати іншу юридичну особу (Київську патріархію УПЦ КП), прикриваючись надуманими приводами – є погано прикритим рейдерством.

В суді оголошено перерву. Наступне засідання суду відбудеться 11 вересня 2019 року.

Українська Православна Церква Київського Патріархату сподівається, що суд винесе правосудне рішення і права мільйонів вірян, як в Україні та і в Діаспорі, будуть поновлені.